Veckoauktion den 17 september 2001

  • Sortera efter

  • 9004
    ARMLÄNK 18 k, 62, 6 gL19, 5 cm
    UTGICK

    17 sept kl 17:30
  • 2022
    UTGICK

    17 sept kl 17:30
  • 2024
    FAT Imari, Dia45
    UTGICK

    17 sept kl 17:30
  • 2028
    JATAGAN Turkiet, 1871
    UTGICK

    17 sept kl 17:30
  • 2032
    OLJA Kvinnoporträtt, 1800-tal, 72x62
    UTGICK

    17 sept kl 17:30
  • 2031
    OLJA På plåt, Romerskt motiv, 1800-tal, 48x65
    UTGICK

    17 sept kl 17:30
  • 2006
    OLJA (D) Johannes Ravn -82, Kustmotiv, 35x50
    UTGICK

    17 sept kl 17:30
  • 2030
    SOFFA Björk, Karl Johan
    UTGICK

    17 sept kl 17:30
  • 9054
    SPEGLAR 1 par, nyrokoko, 80x97
    UTGICK

    17 sept kl 17:30
  • 2033
    SPELBORD 1800-tal, H80
    UTGICK

    17 sept kl 17:30
  • 2027
    toalettebord Karl Johan, Mahogny, L90 D45 H143
    UTGICK

    17 sept kl 17:30
  • 2025
    VITRINSKÅP Valnöt ; Frankrike, L145 D48 H143
    UTGICK

    17 sept kl 17:30
  • 9048 SPEGEL
    Karl Johan, mahogny, H130
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 17 september 2001
  • 2035 STOLAR
    Såld: 4.700 kr

    Såldes den 17 september 2001
  • 2040 STOLAR
    6 st, senempire
    Såld: 3.500 kr

    Såldes den 17 september 2001
  • 2023 STOP
    Trä allmoge, 1700-tal originalmålad, h. 18
    Såld: 650 kr

    Såldes den 17 september 2001
  • 2026 Vaser
    1 par, Imari, H32
    Såld: 1.800 kr

    Såldes den 17 september 2001

Ladda ner broschyr